سایت تبلیغاتی -سایت تبلیغاتی ادم - ADEM

سایت تبلیغاتی ادم - ADEM

سایت تبلیغاتی ادم - ADEM

مرکز مشاوره و طراحی صنعتی میرمعینی
طرح توجیهی تولید سرنگ

يكي از روش هاي مرسوم جهت وارد نمودن مواد دارويي به بدن انسان و حيوانات براي جلوگيري از بيماري ها و همچنين درمان بيماري هاي مختلف استفاده از آمپول (سرنگ) مي باشد. در هنگام تزريق ، مواد دارويي وارد محفظه اي شده و سپس به بدن م وجود زنده تزريق مي گردد.

سرنگ در اندازه هاي مختلفي موجود مي باشد كه از نظر حجم بر حسب سي سي (CC) مي توان به سرنگ هاي1-2-2/5-3-5-10و20 و حتي بزرگتر 30-50-100 سي سي اشاره نمود. سرنگ ها از دو قسمت اصلي بدنه و پيستون ساخته م ي شوند . در بعضي موارد نيز از يك قطعه اضافي لاستيكي در سر پيستون استفاده مي شود كه در اين صورت سرنگ تحت عنوان سرنگ سه قطعه اي شناخته مي شود.

در سرنگ هاي يك بار مصرف، ماده دارويي قبل از آنكه به بدن تزريق شود به درون سرنگ مكيده مي شود وبا سطح داخلي سرنگ تماس م ي يابد، به اين دليل پلاستيك هايي كه در ساخت سرنگ ها مورد استفاده قرار مي گيرند مي بايست فاقد مواد افزودني بوده و تست هاي استاندارد را نيز جوابگو باشند.

در تهيه و بكارگيري سرنگ هاي يكبارمصرف اصطلاحاتي وجود دارد كه در ادامه به اختصار ارائه شده است.

·         حجم اشغال شده: حجمي كه لبه آب بندي پيستون در وسط طول درجه بندي مشخص مي كند·

·         حجم اسمي :حجم اسمي معادل آبي است كه در دماي3±  20 درجه سانتيگراد از سرنگ يكبار 

مصرف خارج مي شود.

حجم جزء : حجم آبي كه در دماي3±  20 درجه سانتيگراد از سرنگ  - هنگاميكه لبه آب بندي پيستون آن قسمت محدود شده از درجه بندي را طي نمايدخارج مي شود.

بطور كلي از نظر ابعاد و اندازه موارد زير پيرامون سرنگ ها قابل تعريف است.

حجم اسمي

طول كل سرنگ

حداقل طول درجه بندي سرنگ

پيستون نيز مي بايست در داخل سيلندر به طور يكنواخت و راحت حركت نمايد، همچنين پيستون مي بايست به نحوي ساخته شود كه وضعيت آن به وضوح بر روي درجه بندي سيلندر قابل قرائت باشد. سرنگ ها بايد عاري از اجسام خارجي بوده و در جريان ساخت طوري سترون شوند كه عاري از موجودات ذره بيني قابل تكثير باشند.

موارد كاربرد

سرنگ ها به عنوان كالاي مصرفي جهت تزريق مواد دارويي به بدن در علوم پزشكي ودامپزشكي مورد استفاده قرار مي گيرد. امروزه بهداشت و رعايت نكات بهداشتي يكي از مهمترين مسائل در زندگي بشر به شمار مي آيد . در جوامع توسعه نيافته هر چند سال يكبار بيماري هاي بسيار خطرناكي از ق بيل وبا، مننژيت و ... در بين افراد شايع شده و باعث از بين رفتن تعداد بسيار زيادي از انسان ها مي شود، لذا پيشگيري از اين بيماري ها توسط واكسن ها از جمله اقدام بسيار ضروري به شمار مي آيد كه مي بايست توجه خاصي به آن مبذول شود.

همانطوركه ذكر شد، سرنگ ها در ابعاد مختلفي توليد مي گردند كه در اين ميان سرنگ هايي با حجم اسمي 2و5 سي سي بيشترين كاربرد را دارند و عمدتاً در تزريق انواع واكسن ها و دار و ها مورد استفاده قرار مي گيرند و سرنگ هاي با حجم اسمي بالا تنها در موارد بسيار خاص مورد استفاده مي شوند

آمار بازدید : ۳۰۱

آگهی خود را ویژه کنید
تماس با فروشنده

۰۹۱۲۹۳۷۹۹۱۵

آدرس : کرمانشاه بلوار شهید بهشتی ورودی کتابخانه شهید بهشتی


تگ ها :


تلفن : ۰۹۲۱۲۸۳۸۲۹۵

استیل درب سوزوکی

تلفن : ۰۲۱۸۸۹۱۲۱۱۴

کارت طلایی

تلفن : ۸۸۶۷۶۴۵۰

سیستم هوشمند بیمارستانی RTLS

تلفن : ۰۲۱-۴۴۰۵۳۹۵

شیرآلات آزمایشگاهی

تلفن : ۰۹۲۱۲۸۳۸۲۹۵

گارد چراغ خطر عقب FJ

تلفن : ۰۲۱۷۷۴۷۴۴۱۳

شمع سال نو، شمع سگ

تلفن : ۰۹۳۶۷۶۵۳۰۵۰

مبل استیل مدل الماس 9نفره

تلفن : ۹۱۲۲۴۰۷۰۰۴

پخش و فروش انواع سیم و کابل سی

تلفن : ۰۲۵۳۴۲۳۳۴۲۳

برش اتوماتیک پارچه و گونی

تلفن : ۰۹۱۰۱۵۶۹۳۴۷

کلمپ آمپرمتر , AC/DC آمپرمترAC

بازدید روز

۵۶۰۹

بازدید دیروز

۱۵۵۷۳

بازدید ماه

۳۴۰۸۲۷

بازدید کل

۱۲۰۲۲۴۰۴۹

افراد آنلاین

۲۵۳

الکسای جهانی:
میزان تغیرات جهانی:
الکسای ایران: